Külmseadmete remont / sügavkülmkambrite remont

Külmseadmete ja sügavkülmkambrite kasutamisel tuleb tagada tingimused seadmete pikaajaliseks tööks. See saavutatakse tehnilise hoolduse ja ka remondiga, kui külmiku riket saab parandada. Et toidukaupade hoidmiseks kasutatava külmseadme rike ei katkestaks tööd kohvikus või kaupluses, on parem kasutada kiirremondi teenust. Selle eelised on:

  • külmseadme minimaalne seisakuaeg – meister kõrvaldab rikke tavaliselt paari tunni jooksul
  • diagnostika tegemiseks ei ole vaja seadet hooldustöökotta transportida – meister sõidab teie seadme asukohta koos rikkepõhjuste tuvastamiseks vajaliku varustusega
  • töö tellimisest kuni spetsialisti saabumiseni kulub vähe aega
  • olemas on kiirremonditöödeks vajalikud varuosad.

Millise töötõrke korral tuleb külm- või sügavkülmseadet remontida?

Külmatehnika remonditehniku poole tuleb pöörduda järgmiste töötõrgete korral:

  • Temperatuurirežiimi tõrge. Külmseadmeid kasutatakse toiduainete säilitamiseks. Paljud neist püsivad värskena üksnes teatud temperatuurivahemikus. Temperatuurirežiimi rikkumise korral ei ole säilitamisel mõtet. Kaup rikneb. Seda ei tohi aga toitlustusettevõttes ega kaupluses juhtuda. Ettenähtud temperatuuri piires püsimise suudab tagada spetsialist.
  • Paksu jääkihi moodustumine. Kõige sagedamini esineb seda sügavkülmkambrites. See tõrge tuleb viivitamatult kõrvaldada, sest see rikub temperatuurirežiimi ja seadet.
  • Kompressori rike. Esineb kõige sagedamini ja kõrvaldatakse komponendi vahetamisega.
  • Niiskus külmseadme sisemuses. See viitab seadme äravoolusüsteemi rikkele.
  • Peamiste sõlmede valed seadeväärtused. Sageli tekivad külm- või sügavkülmseadme töötõrked ostetud seadme vale häälestamise tõttu. Spetsialistid seavad seadme töökorda ja reguleerivad töörežiimid õigesti.
  • Külmiku või sügavkülmkambri suur töömüra. See võib olla konkreetse seadme iseärasus, kuid enamasti selgub põhjus pärast diagnostika tegemist.

Kuidas kaitsta külmatehnikat suuremate rikete eest?

Külmseadme kasutamisel tekivad suuremad rikked siis, kui selle omanik ei märka pika aja vältel toimuvaid perioodilisi töötõrkeid. Mitte kõik rikked ei teki ootamatult. Paljud annavad endast aeg-ajalt märku. Kui seade ei tööta korralikult, tuleb pöörduda hooldustöökotta ja põhjuse väljaselgitamiseks tellida diagnostika.

Spetsialisti poole tuleb pöörduda ka siis, kui on tekkinud kahtlus, et külm- või sügavkülmseade ei tööta õigesti. Seadme ülevaatust ega diagnostikat ei tohi teha ise. See töö on õige usaldada asjatundjale. Oskuslik meister teeb kiiresti kindlaks, mis on seadmega juhtunud ja mida tuleb parandada. See tagab teile korras seadme, mis töötab veel kaua. Ka siis, kui külmik läheb rikki, ei tasu seda kohe välja visata ja uut osta. Seadet saab remontida ja säästa palju raha.